Fastfood

11. april 2014 at 19:00 | C. |  My own world

Otevřela jsem svůj starý blog a první, co na mě vybaflo byl článek nazvaný "Hladový vokno a další mňamky".
Přečetla jsem si to a žasla nad tím, co jsem před více jak půl rokem dokázala napsat. No, posuďte sami...


Myslím, že by s klidem stačila jedna věta a to: Fastfoody ničí naši populaci.
Ovšem jde o téma týdne, čili se předpokládá, že k tomu napíši něco víc. Tak vzhůru do toho...

fastfood = rychlé občerstvení

V doslovném překladu toto slovo znamená přesmažené kousky neidintifikovatelných potravin nacpané k čemukoliv, co přiláká lidské oko a peněženku.

Dejte mi příklad jediného člověka mladšího šedesáti let, který by alespoň jednou neslyšel "slovo" McDonald's nebo KFC. Bydlím ve velkém městě a s těmito dvěma obchody se setkávám snad každý den. "Najím" se tam jednou za měsíc, když jde naše parta do Meka, jak my říkáme, a já nechci být za vola, takříkajíc. Není to snad proto, že bych nechtěla vyčnívat, nebo něco podobného, jde čistě o to, že ony lákavé obrázky pohladí oko. Vše vypadá úžasně, náramně zdravě, nepřesmaženě a hlavně: moc to nestojí. Když dáte jen 25,- korun za housku, kus "masa" a sýr, proč si nedat.

Mně osobně to tedy nechutná, ale najdou se i tací, jež v podobných fastfoodech jedí téměř každý den.
Dám vám několik důvodů, proč je to špatně. Proč zde nejíst a dokonce ani nepít.

Proč nepít ve fastfoodech:
Celkově všechny nápoje podobné Cole a Fantě, které jako jediné ve fastfoodech nalezneme (jelikož, přiznejme si, že obyčejná H2O není zrovna dobrý marketingový tah), obsahují jednu skvostnou kyselinu zvanou trihydrogenfosforečná. Odebírá vápník z kostí a... Je to prostě svinstvo.
Dále jsou plné cukru (pokud je na samolepce rudě vytištěno LIGHT, neznamená to, že uvnitř bude nápoj bez cukru, hlavně v případě společnosti Coca-Cola), který našemu organismu nijak významě nepřispívá, krom toho, že je dobrým zdrojem energie.

Proč nejíst ve fastfoodech:
Ve škole jsme se dívali na jeden dokument. Byl o američanovi, který se rozhodl, že zkusí, co s ním udělá měsíc stravování ve fastfoodech. Nic víc než jídlo z fastfoodu, pití z fastfoodu a...
Již po týdnu začal mít opravdu hrozné problémy s cholesterolem. Přibral a začalo se mu těžceji dýchat.
Neuběhl ani měsíc a doktor, který ho po celou dobu bedlivě sledoval mu oznámil, že pokud se takto bude stravovat ještě měsíc, mohl by i zemřít. Ten muž přibral zhruba deset kilo, nabral na objemu a dělalo mu problém vyjít deset schodů.
Bylo mu 35 let.
Navíc všechny jídla podobná hamburgerům, kuřecím křidýlkům a hranolkám, obsahují nadbytečné množství přepáleného tuku, spoustu soli a často k nim dostáváte omáčku, která je pálivá jako čert (což mimochodem také není správně) a ani nevíte, z čeho doopravdy je.

Oproti tomu...

Proč jíst ve fastfoodech:
Je to levné, rychlé a šetří to čas. Prostě přijdete, nadiktujete si jedno McMenu, popadnete, sednete, a za tři minuty jste po jídle. Pokud nemáte čas ani na to, abyste si sedli, jednoduše si jídlo necháte připravit s sebou, což vám ušetří tři minuty, které byste normálně využili ke spořádanému obědu.

Ano, vše má své plusy i mínusy. Z mého pohledu ovšem převládají mínusy.
Jen v Českých Budějovicích už je více než 7 poboček všemožných fastfoodů. Hladový vokno, KFC, Burger King, McDonalds + několik těch kebabhausů, kde prodávají podobné věci.

Lidé na to letí. Pokud jim to chutná, je jen na nich, jestli si uvědomí, co všechno se jim s tím Cheeseburgrem nebo Twisterem dostává do těla, a že to není jen "plátek masa", "tortila" anebo "houska", a "omáčka". Je to nezdravý hnus, který, ač dobře vypadá i chutná, rozhodně dobrý není.

Možná jsem vás nijak nepřesvědčila, možná mi budete tvrdit opak, že fastfoody jsou v pořádku, ale já si budu stát za svým názorem.
 

1 person judged this article.

New comment

Log in
  Don't you have your own web yet? Create it for free on Blog.cz.
 

Actual articles

Reklama