90-60-90? Ne, díky.

1. august 2014 at 13:58 | C. |  My own world

Ženský ideál krásy je v dnešní době až moc jednoznačný a stereotypní.
Chlapům ukápne nejedna slina nad hubenou blondýnkou s velkýma prsama a pevným zadkem, nebo nad "nejkrásnější ženou světa" Megan Fox, což je to, co už jsem popsala, jen to má černé vlasy a o drobek plnější rty.
Jenže tenhle stereotyp téměř nutí ženy normálního světa lidí plakat nad každým nabraným dekem. A co teprve holky jako já. Nemám ideální váhu ani bezchybnou postavu, ale rozhodně neuznávám svět plný klonů Angeliny Jolie, její již zmiňované "dcery" Megan, a hlavně svět plný žen oplakávajíchc kdejakou svou nedokonalost.


Já nepopírám, že takové ženy/dívky nejsou krásné, to by mě ani nenapadlo.
Člověk by ale měl být svůj (a teď si pojďme započítat) a měl by být alespoň z 80% spokojený ve své kůži, ve svém vlastním těle (protože vždy je co vylepšovat, že, ale 70% je málo a 90% už je Megan).
A pokud spokojený není, vždy se s tím dá něco dělat. Teď zpět k ideálu.
ženská může být nádherná i s oblými křivkami a váhou nad 70 kilo. Ale musí se umět nosit a musí se dobře cítit. Nesmí se skrývat před světem v černých pytlovitých věcech za účelem "černá zužuje, pojďme do toho po hlavě".
A já neustále odbíhám od tématu...
Jde o to, že v dnešním světě vždycky jde o to, jak vypadáte. Ale může to být i jen jiskra života v oku, v pohledu, jakým se na svět taková žena dívá, co ji dělá jedinečnou a krásnou.
A tak bych na závěr tohohle zmateného článku hájícího ženské bytosti bez míry 90-60-90 ráda řekla, že nejde o to, jaký ideál krássy nám předhazuje společnost, ale jaký ideál krásy si určíme my sami.
Lži o tom, že vás za to nikdo nemůže soudit, jsou opravdu jen lži.

Dneska vás bez úhony může soudit prakticky každej za všechno, třeba za to, že vaše oči nemají ten správnej odstín modrý.
Ale je jen na vás, jestli si necháte přišít nálepku "vinný", anebo se budete hájit, dokud nevyhrajete.

A co? Svobodu názoru a právo na vlastní ideály.
 

5 people judged this article.

Comments

1 Kris Kris | Email | Web | 2. august 2014 at 9:43 | React

Moc hezký a pravdivý článek. :)
Taky nemám nejideálnější postavu, snažím se s tím něco dělat, ale ne vždy je to tak jednoduché...
Ale sama za sebe musím říct, ze Marilyn byla daleko krásnější než nějaká Angelina Jolie. :D
Jak tam píšeš, že nás v tomhle světě může odsoudit naprosto každej, víš... myslím, že toho se dost lidí bojí, dokonce i já, proto nemám ráda moc pozornosti věnované mé osobě... :)
Ale povedený článeček, všichni by si ho měli přečíst a zamyslet se. :)

2 Inny Emilly Inny Emilly | Web | 11. august 2014 at 1:53 | React

sice máš víceméně pravdu, ale i já neustále fňukám nad svou postavou a i životním stylem. prostě jde i o spokojenost mě samotné se sebou.. snažím se něco se sebou dělat, abych se cítila líp (a to nejsem nějak tlustá) a lidi pak valili oči na to, jak jsem na sobě zamakala.. to mi totiž udělá radost.

3 Mrs. Dreamy Mrs. Dreamy | Web | 16. august 2014 at 17:40 | React

Já jsem se začala brát prostě takovou jaká jsem...
Nemám sice nejhezčí zadek, ani nejplošší břicho ale "Who cares?" ... :D
Je na každým, jak se na sebe dívá. Nejhorší, co může člověk udělat je, že si řekne "No lepší to už nebude" a sedí dál (s prominutím) na prdeli. Já jsem zrovna dost líný typ, ale snažím se alespoň občas se sebou něco dělat... I když mi to moc dlouho nevydrží. Teď jsem si dala 30 days challenge na zadek, tak uvidíme, jestli dojdu alespoň do půlky. No každopádně článek je krásně napsaný. Problém dnešní doby je, že prostě chtě nechtě soudíme každého podle vzhledu, podle prvního dojmu. Bohužel. Ale je to tak... :(

New comment

Log in
  Don't you have your own web yet? Create it for free on Blog.cz.
 

Actual articles

Reklama