3 pravidla pro...

27. january 2015 at 22:33 | C. |  My own world
...lepší pleť. Nikdo netvrdí, že pak bude vaše pleť jako z photoshopu, ovšem měla by se zlepšit. A to přece chceme všichni.

1. PRAVDILO O JÍDLE
Jezte ovoce a zeleninu. Že je to ohraná věta? Ale vážně to pomáhá! Nikdy by mě nenapadlo, že když budu týden jíst jedno jablko nebo mandarniku denně, něco se změní. Ale můj obličej je najednou mnohem 'hezčí', pleť rozjasněná, téměř bez poskvrnky.
Opravdu není těžké sníst jedno jablko, oloupat si banán nebo mandarinku, a je to mnohem chutnější než nějaká čokoládová tyčinka plná barviv apod.
Když si navíc občas zajdete do ovocného baru pro nějaký ten koktejl z pomerančů, mrkve a zázvoru, teprve poznáte, co je vážně dobré a zdravé. Mňam.
Navíc to prospěje nejen vaší pleti, ale dodá vám to potřebné vitamíny a posílí to imunitu, která je v tyhle dny obzvlášť potřebná. /Vážně, kdo chce poslouchat chrchlání lidí v autobuse? Nikdo./
A pijte hodně vody, nejlépe samozřejmě bez bublinek. Je to to nejlepší, co můžete tělu dát a je to skoro zadarmo.
Jsem hloupá, že jsem na to nepřišla už dřív.

2. PRAVIDLO O LÍČENÍ
Další známá věc, kterou ale spousta lidí opravdu přehlíží. Zahoďte make-up od essence, vykašlete se na těžké pudry miss sporty. Poohlédněte se radši po přírodní kosmetice, například Yves Rocher, nebo pokud hledáte něco finančně dostupnějšího, sáhněte po Alverde z dm. Namísto make-upu použijte tónovací krém. Vyberte si lehký pudr sednoucí vaší pleti.
Pokud zrovna nejdete do divadla, obejdete se s tím vždy a všude.
Jednoduše nechte pleť dýchat, ona se vám odvděčí.

3. PRAVIDLO O ODLIČOVÁNÍ
Micelární voda. Tohle by vám mělo stačit, ale trošku to rozepíšu. Jestliže používáte takové ty krémové odličovače na celý obličej, zahoďte je. Micelárka je mnohem lepší, obličej krásně vyčistí a odstraní make-up. Jistě, na oči moc použít nejde, já taky používám krémový odličovač od Garnier. Ale i potom použiju micelárku.
Věřte mi a kupujte, Bioderma, Garnier, Eurona Černý s aloe vera /česká značka s přírodními výrobky od čističe oken až po kosmetiku/ tu mám já, ze začátku zvláštně voní, ale pak si zvyknete.
A pokud přijdete domů a máte ve zvyku odličovat se až večer, opláchněte si alespoň po příchodu obličej studenou vodou. Odstraníte takové ty hlavní nečistoty, které jste nachytali přes den.

Tak. Tři pravidla, která u mě skvěle zafungovala a měla by i u vás. Pokud všechno budete dodržovat, měla by se vám vaše pleť zlepšit, což jsem si nevycucala z prstu, ale je to už dluhou dobu známej fakt.
 

Be the first one to judge this article.

New comment

Log in
  Don't you have your own web yet? Create it for free on Blog.cz.
 

Actual articles

Reklama