June 2015

Něco je špatně

29. june 2015 at 19:58 | C. |  My own world
Nikdy mě nenapadlo, že tenhle moment někdy nastane, ale ano, je to tady. Hlídám děti.
Vcelku nepředstavitelné, vzhledem ke vztahu, jaký k nim mám. ale říkala jsem si, že je to úžasná věc, protože to bude zábava a budou z toho peníze. Ha! Přesně tady jsem se měla zastavit a říct si, že to vypadá moc dobře na to, aby to byla pravda.
Neměla jsem určenou cenu, říkala jsem si, že asi 50 na hodinu by nemuselo nikoho urazit. Ale neřekla jsem to nahlas. Další chyba. Moje maminka se o tom bavila s tou paní, které hlídám, i když je to vlastně spíš dobrá kamarádka... Nicméně.
350 korun na den. Za dvě děti dohromady.To se mi málem nahrnuly slzy do očí. Devět hodin se starám o dva mírně hyperaktivní kluky, kteří se neustále hádají, soupeří a, co hůř, neujde chvíle, aby nebyli blízko nějakému zranění. A jak dostanu 350 korun. Lépe řečeno 38,8 korun na hodinu.
Páni, co si takhle dát inzerát i do novin a hlídat celému městu s tím, že nakonec dostanu jen necelEU čtyři stovky. Omluvte mě, ale jdu něco rozbít, špatně se mi dýchá a mám tik v ruce.

Zodpovědnost je tabu

23. june 2015 at 21:14 | C. |  My own world
Pořád se mi nějak nepodařilo pochopit, co je těžkýho na tom probrat se z dětskýho snu a bejt zodpovědnej. Je vážně tak těžký uvědomit si, že napříč tomu jak moc si to přejeme, tohle neni pohádka a život plnej užívání si tu dlouho nefunguje? Je to fakt tak složitý?
Poslední měsíc mám pocit, že se všichni nějak zasekli. Lidi lžou, nejsou schopný dělat to co mají a je toho vážně o moc víc, co mám na srdci, ale musela bych brečet a rvát si vlasy nejmíň tejden, abych to ze sebe dostala.
Za poslední tejden mě stihli zklamat ty nejbližší lidi a to tak, že si to nikdo ani neumí představit. Je to jako blbej sen, akorát když mě štípnete, tak se nevzbudim a ještě dostanete facku.
Je mi nanic, nechápu proč se věci jako tyhle dějou.

Copak je tak těžký bejt zodpovědnej?